Polecamy
Poszerzając wiedzę, czyli 3 rozwijające gry planszowe
Inne

Poszerzając wiedzę, czyli 3 rozwijające gry planszowe

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Przez wiele lat planszowe gry cieszyły się wielkim zainteresowaniem, jednak obecnie, po latach popularności gier komputerowych, które zdominowały rynek, następuje właśnie wielki powrót do słynnych planszówek. Swoje “drugie życie” otrzymało wiele tytułów gier, które znane są od dziesięcioleci. Natomiast zmodyfikowanych, nowych wydań doczekały się m.in.: kultowe gry planszowa takie jak: „Monopoly” i „Scrabble”. Pojawiły się także nowe gry, przeznaczone zarówno dla dzieci oraz dorosłych. Wśród takich gier są taktyczne, logiczne oraz zręcznościowe.

3. Gra planszowa REBEL Dixit

Dixit jest karcianą grą planszową, w której odgadujesz i wymyślasz skojarzenia do bogato i ładnie ilustrowanych kart.  Grę znajdziemy na stronie https://www.mediaexpert.pl/zabawki/gry-planszowe. W każdej rundzie gry jeden z graczy zostaje tzw. Bajarzem, który wybiera dowolną kartę i podaje hasło, które według niego odzwierciedla obrazek. Może być to na przykład pojedyncze słowo, cytat, całe zdanie lub fragment filmu czy piosenki. Kolejni gracze wybierają spośród kart po jednej, która pasuje do słów Bajarza, następnie wszystkie obrazki są tasowane. Zadaniem uczestników gry jest odgadnięcie, który obrazek był pierwszym. Dixit jest wesołą i często zaskakującą grą skojarzeń do wspólnej zabawy w gronie przyjaciół i rodziny. Dixit jest uniwersalną grą, która pozwala lepiej poznawać i rozwijać kreatywność najbliższych. Próbując odgadnąć, co mieli na myśli pozostali gracze, uczymy się domyślać ich toku myślenia. Gra dedykowana jest dorosłym i dzieciom od lat 8.

2. Gra planszowa REBEL Cortex dla Dzieci

Gra planszowa Cortex dla Dzieci REBEL przeznaczona dla dzieci od 6 lat. Zdecydowanie gra zachwyci każdego miłośnika karcianych gier. Rozbudzi zmysły i pozwoli nabyć nowe umiejętności, które są niezwykle ważne w rozwoju każdej pociechy. Zasady tej gry są proste. Najmłodszy z graczy odwraca kartę na szczycie ze stosu, kładąc ją tak, aby wszyscy mogli przeczytać jej treść. Kto pierwszy z graczy zna odpowiedź, szybko ją wypowiada! Gdy odpowiedź jest poprawna, gracz otrzymuje kartę, jeśli natomiast nie, kartę wkłada do stosu oraz rozpoczyna następną rundę.

Najmłodsi uczestnicy gry otrzymują takie zadania jak np.: wskazanie rzeczy, które zauważyli podczas obserwacji karty, wskazanie części ciała czy wskazanie elementów, które nie pasują do reszty. Pojawia się także wyzwanie, gracz, który rozwiązał poprawnie poprzednie zadanie, musi zamknąć oczy oraz polegając wyłącznie na własnym zmyśle dotyku, musi rozpoznać strukturę jednej ze specjalnych kart, które imitują powierzchnię np.: mchu, piłki do kosza, skóry oraz innych materiałów.

1. Gra planszowa MATTEL Scrabble Junior

Gra planszowa Scrabble Junior MATTEL, dedykowana jest przede wszystkim dzieciom w wieku minimum 5 lat. Mogą one poznać nowe słowa i tym samym wzbogacają swój zasób słownictwa. Każdy dorosły, kto grał w Scrabble wie, że jest to gra, która niezwykle korzystnie wpływa na rozwój zasobu słownictwa.

Tak samo jest w przypadku gry planszowej Scrabble Junior, która pomimo uproszczonej formy, nie jest zbyt prosta dla dzieci. Co jednak ważne, jest ona niezwykle angażująca oraz wciągająca. Mało tego, jest to gra planszowa, która pozwala nabrać sprawności w porozumiewaniu się słowem mówionym oraz pisanym. Scrabble Junior jest także grą, która wymaga nieco sprytu oraz umiejętności przewidywania następnych kroków, poszczególnych graczy.

W rozwoju dziecka pomogą także inne gry logiczne dostępne na stronie https://www.mediaexpert.pl/zabawki/gry-logiczne oraz zabawki na stronie https://www.mediaexpert.pl/zabawki.

Zdjęcie główne: Materiał od klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Właściwości i zastosowanie suplementów diety w profilaktyce atopowego zapalenia skóry
Właściwości i zastosowanie suplementów diety w profilaktyce atopowego zapalenia skóry
Poznaj zalety stosowania suplementów diety w zapobieganiu atopowemu zapaleniu skóry. Zrozum mechanizm działania tych preparatów i odkryj ich praktyczne zastosowanie w codziennej profilaktyce.
Jak wybrać odpowiednią kasę fiskalną dla twojego biznesu – przewodnik dla początkujących
Jak wybrać odpowiednią kasę fiskalną dla twojego biznesu – przewodnik dla początkujących
Rozwiń swój biznes dzięki odpowiedniemu wyborowi kasy fiskalnej. Nasz przewodnik daje początkującym praktyczne wskazówki i radzi, na co zwrócić uwagę przy wyborze.
Jak dobierać dodatki do swojego stylu – praktyczny poradnik
Jak dobierać dodatki do swojego stylu – praktyczny poradnik
Odkryj tajniki dobierania odpowiednich dodatków do swojego stylu. Zrozumiesz, jak tworzyć harmonijne zestawy, które podkreślą Twój unikalny image.
Ostatnie wpisy