Polecamy
Koncertowa jesień i zima w Krakowie
Koncerty

Koncertowa jesień i zima w Krakowie

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Mimo że to sezon letni zdecydowanie jest czasem największych festiwali, to również w okresie jesieni i zimy nie brakuje koncertów i wydarzeń kulturalnych. Kiedy pogoda za oknem robi się mniej przyjemna, wielkie wydarzenia zaczynają być organizowane w dużych miastach, które tętnią życiem. A jednym z największych ośrodków jesienno-zimowej zabawy jest Kraków.

Repertuar koncertów listopadowych w Krakowie

Koncerty Kraków rozpoczynają się już od 2 listopada i trwają nieprzerwanie przez cały miesiąc. Otwierającym ten miesiąc wydarzeniem będzie koncert „Powroty” z udziałem Ewy Boreczko, Aleksandra Bardasowa oraz grającej na fortepianie Urszuli Dereń-Kokoszki.  Z kolei już 3 listopada w Nowohuckim Centrum Kultury odbędzie się koncert Bitaminy, a kolejnego dnia aż cztery wydarzenia muzyczne: recital wokalny z cyklu „Mistrz i młode talenty”, gościnny występ Kwiatu Jabłoni w Natalia Kukulska MTV Unplugged, „Piosenka francuska i can can” w Teatrze Cabaret oraz program „Niech Żyje Odessa” z udziałem Aloszy Awdiejewa w Kinie Kijów. Nie mniej obfity będzie dzień 5 listopada. W Piwnicy pod Baranami odbędzie się „Zdrada, kłamstwo i grzech. Perły polskiej piosenki”, w Teatrze Cabaret – „100 lat polskiej piosenki”, a w Księgarni Muzycznej Kurant – „Impromptus”. Na zakończenie tygodnia, 6 listopada, zorganizowany zostanie „Speaking Concerts: Ostatnie Requiem czyli M jak Mozart”, „Klezmerzy Krakowskiego Kazimierza” i „Piosenka jest dobra na wszystko – Teatr Cabaret”. Niezależenie od tego, jaki rodzaj muzyki Cię interesuje, w bogatej ofercie listopadowych koncertów z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Ten miesiąc, mimo szarej pogody, obfituje w spektakle muzyczne, koncerty, przeglądy piosenek i wieczorki muzyczne. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat listopadowych koncertów w Krakowie, koniecznie odwiedź stronę biletyna.pl.

Repertuar koncertów grudniowych w Krakowie

Również grudzień obfituje w Krakowie we wszelkiego rodzaju wydarzenia muzyczne. Już 1 dnia tego miesiąca odbędzie się „Karuzela GNA”, 2 grudnia w Studenckim Centrum Kultury Politechniki Krakowskiej „Kwadrat” zorganizowany zostanie „KAMP! X”, a 3 grudnia – koncert Jagi Wrońskiej „Groszki i róże” w Centrum Sztuki Współczesnej „Solvay”, równocześnie z „Visual Concert – Koncertem Muzyki Filmowej i Epickiej” na TAURON Arenie. To właśnie w grudniu odbędą się w Krakowie występy muzyczne związane z kultowymi postaciami polskiej sceny – 8 grudnia w Nowohuckim Centrum Kultury posłuchać będzie można zespołu „Zacznij od Bacha” wykonującego „Najpiękniejsze piosenki Zbigniewa Wodeckiego”, a 16 grudnia w Kinie Kijów wystąpi Maryla Rodowicz z repertuarem „Małgośka Forever”. Nie zabraknie również koncertu kolęd świata (25 grudnia) oraz występów Skaldów (29 grudnia). Jedno jest pewne: muzyka wypełni tegoroczny jesienno-zimowy sezon. Nie pozwól, by te wydarzenia Cię ominęły!

Fot.: Aditya Chinchure/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co warto zobaczyć będąc w Rotterdamie?
Co warto zobaczyć będąc w Rotterdamie?
Rotterdam to jedno z największych miast w Holandii, słynące z nowoczesnej architektury, kulturalnych wydarzeń oraz bogatej historii. Jest to również jeden z najważniejszych portów Europy, co wpłynęło na charakter miasta. Jeśli planujesz odwiedzić Rotterdam, to warto wiedzieć, co warto zobaczyć i gdzie się udać.
Fotowoltaiczna fasada wentylowana – jakie ma zalety?
Fotowoltaiczna fasada wentylowana – jakie ma zalety?
Ta zaawansowana technologia przynosi wiele korzyści, zarówno dla właścicieli budynków, jak i dla środowiska naturalnego.
Jak wybrać idealne ubezpieczenie samochodowe?
Jak wybrać idealne ubezpieczenie samochodowe?
Poradnik eksperta, który wyjaśnia, na co zwracać uwagę przy wyborze idealnego ubezpieczenia samochodowego. Odkryj, co jest ważne i jak robić świadome wybory.
Ostatnie wpisy