Polecamy
Jak przygotować się do podróży z małym dzieckiem?
Inne

Jak przygotować się do podróży z małym dzieckiem?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Wyjazd z dzieckiem wiąże się z planowaniem i długim przygotowywaniem. Jest to jednak niezapomniana przygoda oraz cenna lekcja. Nie należy rezygnować z wycieczek, jeśli w Twoim domu pojawił się nowy członek rodziny. 

Dobrze zaplanuj wyjazd

Najpierw ustal cel podróży i przygotuj odpowiednie dokumenty potrzebne do wyjazdu. Jeśli jest to dłuższa wyprawa, zaplanuj wcześniej wizyty u lekarzy, takich jak pediatra. Oceni on, czy dziecko jest gotowe do takiej podróży. To ważne, szczególnie jeśli planujesz wziąć na wyjazd bardzo małe dzieciątko. Musisz również zaplanować trasę, razem z postojami, w przypadku gdy będziesz podróżować swoim samochodem.

Przygotuj też odpowiednią porę, najlepiej wybrać czas, w którym maluch zazwyczaj śpi. Warto również poszukać noclegu na miejscu, przystosowanym dla rodzin z dziećmi. Zarezerwuj je odpowiednio wcześnie, żeby mieć spokojną głowę. Zobacz, czy ma wszystkie potrzebne dla Ciebie udogodnienia, takie jak na przykład łóżeczko. Poszukaj też w miejscu, do którego się wybierasz, parków i placów zabaw przyjaznych dla dzieci. Można będzie spędzić tam wolny czas w miły i przyjemny sposób.

Spakuj wszystkie niezbędne rzeczy

Przed wyjazdem trzeba spakować zarówno walizkę, jak i bagaż podręczny. Przed pakowaniem sporządź listę rzeczy, które chcesz ze sobą wziąć. Przemyśl, czy na pewną są one niezbędne na tę wyprawę. Taki wykaz będzie bardzo pomocny i ułatwi cały proces. Wspomaga on lepszą organizację. Wykreślaj z listy spakowane przedmioty na bieżąco. W podręcznej torbie warto mieć takie rzeczy jak chusteczki nawilżane, ręczniki papierowe, woda, zapas pieluszek, ubrania na przebranie, smoczki i prowiant. Przydadzą się też woreczki na wszelkie nieczystości. Wszystko to zależy oczywiście od wieku dziecka.

W bagażu warto mieć również apteczkę, ze stałymi lekarstwami i potrzebnymi preparatami. Powinno się umieścić w niej termometr, leki przeciwgorączkowe i przeciwbólowe, substancje na biegunkę, elektrolity oraz środki na owady. Dobrze jest zapakować także plastry oraz produkty do dezynfekcji, takie jak woda utleniona. Warto jest być zawsze przygotowanym na różne wypadki, które niestety czasem się zdarzają. Jeśli wyjazd odbywa się latem, trzeba pamiętać o kremie z wysokim filtrem.

Warto też zabrać ze sobą ulubione zabawki i przekąski dziecka. Z pewnością umilą one podróż, zarówno maluchowi, jak i rodzicom, którzy będą mieli chwilę wytchnienia. Można wziąć na przykład ciekawe książeczki, pluszaki lub pacynki. Skoncentruj się na zapewnieniu rozrywki. Dla nieco starszego dziecka warto zabrać kolorowanki i kompaktowe gry planszowe.

Fot. Africa Studio/Adobe Stock

Zakup potrzebne akcesoria

Jeśli podróżujesz samochodem, należy zaopatrzyć się w odpowiedni do wieku dziecka fotelik. Jest to dobra inwestycja, która będzie pomocna we wszelkich wyprawach. Dobrze jest wybrać ten wygodny, ponieważ sprawi on, że dziecko będzie mogło przespać podróż. To duże ułatwienie dla rodziców. Dodatkowo zadbasz o kwestie bezpieczeństwa. Warto jeszcze przed wyjazdem sprawdzić stan techniczny auta i zrobić przegląd u mechanika.

Dobrze jest też zakupić wózek, który można łatwo złożyć i spakować do auta. Przyda się on na spacery, kiedy dojedziesz na miejsce. Wózki dziecięce 2w1 to gwarancja wygody oraz pewności. Pozwalają na szybką transformację do kompaktowego rozmiaru. Dodatkowo posiadają wygodne pasy bezpieczeństwa oraz często też folię przeciwdeszczową. Taki wózek będzie się sprawdzał w różnych warunkach atmosferycznym. Warto zakupić go jeszcze przed wyjazdem, ponieważ będzie odpowiedni nawet na złą pogodę.

Fot. ondrooo/Adobe Stock

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak problemy z pamięcią, objawy tężyczki utajonej i psychoterapia psychodynamiczna są powiązane?
Jak problemy z pamięcią, objawy tężyczki utajonej i psychoterapia psychodynamiczna są powiązane?
Artykuł odnosi się do powiązań między problemami z pamięcią, ukrytymi objawami tężyczki i psychoterapią psychodynamiczną. Dowiedz się więcej o tych skomplikowanych relacjach i możliwościach leczenia.
Jak wybrać idealne kolczyki ślubne dopasowane do stylu panny młodej
Jak wybrać idealne kolczyki ślubne dopasowane do stylu panny młodej
Odkryj sekrety dobierania idealnych kolczyków ślubnych, które podkreślą styl i rodzaj sukni panny młodej. Porady ekspertów i najnowsze trendy.
Jak wybrać dobre łóżko i nie nadszarpnąć budżetu domowego?
Jak wybrać dobre łóżko i nie nadszarpnąć budżetu domowego?
Poznaj skuteczne metody na wybór doskonałego łóżka, które nie obciąży Twojego budżetu. Dowiedz się, jakie kryteria są kluczowe i jak podejść do zakupów mądrze i ekonomiczne.
Ostatnie wpisy